Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

Punkt Przedszkolny

Punkt Przedszkolny rozpoczął działalność 1 września 2009 r. 

ROK SZKOLNY 2022/2023

GRUPA  3- i 4-LATKI

 W roku szkolnym 2022/2023 do najmłodszej grupy przedszkolnej uczęszcza 19 dzieci, wśród których jest 7 dziewczynek i 12 chłopców. Wychowawcą grupy przedszkolnej jest pani Agnieszka Nazaruk, a pomocą nauczyciela pani Kinga Hodun. Ponadto z dziećmi pracuje nauczyciel wspomagający  pani Marlena Chacewicz,  pani Małgorzata Skrzypczakpani Ewa Dzialukpani Barbara Konkol. A pani Joanna Stefańska codziennie dba o czystość w przedszkolnych salach.

Najmłodsze dzieci z dnia na dzień coraz odważniej przekraczają próg przedszkola i coraz chętniej chodzą do niego. Maluszki są pogodne, otwarte, ciekawe i z chęcią uczą się w przedszkolu nowych zabaw ruchowych, piosenek, wierszyków i rymowanek. Bardzo lubią gry i zabawy w kole i w parach. Starają się być samodzielne podczas rozbierania i ubierania się, spożywania posiłku oraz załatwiania potrzeb fizjologicznych. Bardzo lubią zabawy tematyczne i zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami dydaktycznymi i zajęciami na świeżym powietrzu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy.

Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z  łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

 GRUPA 5-LATKI

 

            Grupa 5 latków liczy 16 przedszkolaków,  wśród których jest  pięć dziewczynek i jedenastu chłopców. Zespół jest zgrany, wesoły i żywiołowy. Dzieci bardzo dobrze się odnalazły w grupie po wakacyjnej przerwie. Wychowawcą oddziału przedszkolnego jest pani Iwona Chaniewicz, nauczycielem zajęć z języka angielskiego jest pani Ewa Dzialuk, terapię logopedyczną prowadzi pani Sylwia Grzybowska, a pani Aneta Maksimiuk jako pedagog szkolny pomaga dzieciom w rozwiązywaniu różnych problemów.

            Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola. Są pogodne, otwarte, ciekawe i bardzo aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć dydaktycznych. Wszyscy bardzo lubią zabawy ruchowe organizowane na hali sportowej. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi i zabawami na świeżym powietrzu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Część dzieci aktywnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach ruchowych i należy do „Drużyny Kangura”.

W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania i nawiązują pierwsze przyjaźnie. Pomocne w tym zakresie są podręczniki pakietu „Drużyna Marzeń” WSiP. Ponadto od października w grupie będzie realizowany program edukacyjny: „Mali Wielcy Odkrywcy”. Celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia będą pełne eksperymentów, doświadczeń i obserwacji.

            Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nowe i ciekawe przygody dla naszych pięciolatków.

 

REGULAMIN BAWIALNI W WOSKRZENICACH DUŻYCH

 

 

GALERIA PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO