Z wizytą u Pana wójta

28 września uczniowie z klasy IVa i IVb wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Renatą Tarasiuk i p. Barbarą Panasiuk wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Urzędzie Gminy i spotkanie z Wójtem Panem Wiesławem Panasiukiem, który niezwykle serdecznie przywitał się ze wszystkimi w swoim gabinecie.

Pan Wójt opowiadał o swojej pracy i o pracy poszczególnych wydziałów, jakie znajdują się w urzędzie. Odpowiadał też na pytania uczniów , np. „Czy wiedział, że kiedyś zostanie wójtem?”, „Czy łatwo być wójtem?”. Poczęstowano nas także pysznymi krówkami, sokiem i każdy otrzymał pamiątkowy breloczek. Na zakończenie wizyty Pan Wójt oprowadził wszystkich po całym urzędzie.

Dziękujemy za spotkanie!!!

Potem uczniowie uczestniczyli w edukacyjnym festynie z okazji 20-lecia bialskiego WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego).

Po części oficjalnej wszyscy mieli okazję obejrzeć symulację wypadku drogowego w wykonaniu strażaków z OSP Sidorki. Strażacy na sygnale wjechali na plac WORD i szybko przystąpili do rozcinania samochodu narzędziami hydraulicznymi. W aucie znajdował się poszkodowany mężczyzna. Dzieci mogły zobaczyć z bliska, jak wygląda akcja ratunkowa strażaków oraz nauczyć się pierwszej pomocy i zachowania w takich sytuacjach. Nie zabrakło też innych atrakcji. Nam przypadło do gustu stoisko bialskich policjantów. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy. Można było zobaczyć prawdziwą broń, zajrzeć do radiowozu, usiąść na motocyklu, a także wykonać sobie odcisk daktyloskopijny kciuka. Na jubileuszu WORD gościł też policyjny pies wraz ze swoim opiekunem, którzy pokazali jak razem pracują i się „dogadują”.

To była ciekawa lekcja o bezpieczeństwie.