ANDRZEJKOWY WIECZÓR

Katarzynki i Andrzejki jak sama nazwa wskazuje obchodzimy w imieniny Katarzyny i  Andrzeja. I tak w wigilię św. Katarzyny wróżą sobie kawalerowie,, natomiast dzień przed świętem Andrzeja –panny. Połączyliśmy te dwa święta i 28 listopada 2018 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole andrzejki.  Są one wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Uczniowie przygotowali wróżby i małą imprezę, a ciasto na poczęstunek upiekli rodzice. Po krótkim wstępie przeprowadziliśmy kilka ciekawych zabaw, natomiast harcerz przygotowali wiele interesujących wróżb, które oczywiście wszyscy potraktowali jako fajną zabawę. Impreza spodobała się w szczególności najmłodszym, którzy pierwszy raz uczestniczyli w andrzejkach. Ich radość i uśmiech na twarzy dodawał swoistego klimatu i energii. Zabawa przy dyskotekowej muzyce trwała do 18.00. Było naprawdę świetnie. Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na  tego typu imprezie. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.