„Jestem bezpieczny 2019” konkurs wiedzy prewencyjnej

Etap gminny

Szkolna drużyna w składzie: Emilia Olszewska z klasy 4a, Julita Bernadkiewicz z klasy 5 i Łukasz Czeczko z klasy 6 bardzo intensywnie przygotowywała się konkursu pod kierunkiem pani Renaty Tarasiuk. W dniu 25 kwietnia 2019 roku uczniowie przyjechali do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, aby reprezentować szkołę w turnieju wiedzy prewencyjnej na etapie gminnymDrużyna ze Swór spisała się rewelacyjnie, bo w konkursie zajęła  1 miejsce (po dogrywce z drużyną ze Sławacinka Starego)!!!

Etap powiatowy

W dniu 17 maja 2019 roku odbył się etap powiatowy, który składał się z trzech konkurencji. Pierwszą był test z wiedzy prewencyjnej. Kolejną było zaprojektowanie i wykonanie gry edukacyjnej planszowej i dostarczenie jej do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej celem oceny. Trzecią konkurencją był stworzenie scenariusza i pokazanie inscenizacji prezentującej: naszą szkołę, atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu  będące alternatywą dla zagrożeń związanych z uzależnieniami. Wszystkie drużyny biorące udział na etapie powiatowym zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Mimo, że nie zdobyliśmy miejsca na podium, to i tak przywieźli super nagrody, za które dziękujemy organizatorom - Komendzie Miejskiej Policji oraz licznym sponsorom.