Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

„Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”

W piątek 16.02 2018 r. nasze przedszkolaki z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego uczestniczyły w wycieczce do Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, aby obejrzeć i wziąć aktywny udział w spektaklu pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki” na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci same głośno opowiadały na stawiane w nich pytania. Ciekawie zostały przedstawione wiersze Jana Brzechwy m.in.: „Sroka”, „Żaba”, „Katar”, „Skarżypyta”, „Sum” oraz wiersze Juliana Tuwima: „Aeroplan”, „Okulary”, „Rzepka”. Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy. Dzieci mogły w przystępny sposób zapoznać się z klasyką polskich wierszy. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza: „Rzepka”.

 Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę: „Fantazja”. Wszystkich atrakcji dostarczył naszym przedszkolakom Kielecki Teatr Lalek. Przedszkolaki już wiedzą, że wiersze są skarbnicą żywej mądrości.